top of page
Search

Riik toetab ORC avamerepurjetamise MMi

30.06.2021 - Kultuuriministeeriumi pressiteade - Rahvusvahelisi spordisündmusi on sel aastal toetatud üle kuue miljoni euro eest


Kultuuriminister Anneli Ott allkirjastas rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetuse andmise käskkirja, mille alusel saavad veel kuus spordiorganisatsiooni rahvusvaheliste võistluste läbiviimiseks ühtekokku üle 1,5 miljoni euro. Kokku on sel aastal rahvusvahelisi spordisündmusi toetatud enam kui kuue miljoni euro eest.


ORC A ja B klasside Eesti Meistrivõistlused 2021 - 20.06.2021 - © Piret Salmistu

„Riigi sel aastal antud toetus on Eestis toimuvate rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks kõigi aegade suurim. Need võistlused toovad Eestisse märkimisväärselt suure arvu osalejaid välismaalt, see aitab kaasa mitmete spordialade populariseerimisele Eestis ning tõstab meie tuntust üle maailma,“ märkis kultuuriminister Anneli Ott. „Näiteks lisaks viimastele toetusesaajatele on Rally Estoniale eraldatud selleks aastaks 2,5 miljonit eurot, võrkpalli EM finaalturniiri alagrupiturniiri korraldamiseks oleme raha eraldanud ühe miljoni ning aasta alguses on Kultuuriministeerium muudele rahvusvahelistele võistlustele eraldanud ühtekokku üle 800 000 euro,“ lisas Ott.


Kõige suurema toetussumma, 700 000 eurot sai sel korral rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetusprogrammist MTÜ Sportlik Eesti IRONMAN Tallinn 2021 läbiviimiseks. Eesti Uisuliidule eraldati 275 000 eurot, et korraldada järgmisel aastal Tallinnas Iluuisutamise EM 2022. Eesti Kergejõustikuliidule eraldati Euroopa U23 meistrivõistluste korraldamiseks kergejõustikus 250 000 eurot. Toetusi jagati ka Eesti Taekwondo Föderatsioonile Taekwondo WT Euroopa meistrivõistluste läbiviimiseks, Eesti Purjelaualiidule purjelaua olümpia ettevalmistusklassi Techno293 Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks ning Kalevi Jahtklubile ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistluseks.


Taotlusvooru „Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamine“ eesmärk on tuua Eestisse rahvusvahelisi suursündmusi, mis rikastavad nii kultuuri- kui ka spordielu ning elavdavad Eesti majandust. Vooru aastane eelarve on kaks miljonit eurot. Täpsem info taotlusvooru kohta on kättesaadav siin.


Taotlusvooru tulemuste viimase ministri käskkirjaga saab tutvuda siin.

122 views0 comments

Comentários


bottom of page